Zadzwoń do nas: +48 722 223 223

Komu powierzyć szkolenie dziecka w jeździe na nartach?

Komu powierzyć szkolenie dziecka w jeździe na nartach?

Odpowiedź na pytanie ,,komu powierzyć szkolenie dziecka” w kwestii jazdy na nartach, wydaje się w miarę prosta. Dla wielu osób niezwiązanych z narciarstwem, wcale jednak nie musi być tak oczywista. Komu najlepiej powierzyć szkolenie dziecka? Osobie zajmującej się doszkalaniem czy instruktorowi prowadzącemu przedszkole narciarskie?

Po pierwsze, korzystajmy tylko i wyłącznie ze szkół, które posiadają odpowiednie uprawnienia – najlepiej licencję Polskiego Związku Narciarskiego. Oprócz tego, niech szkoła narciarska ma własne biuro oraz dysponuje miejscem spotkań z instruktorem, a w przypadku organizowanych wyjazdów narciarskich z nauką – niech posiada dobre opinie oraz rekomendacje.

Szczególnie przestrzegam przed samozwańczymi instruktorami, którzy bardzo często oferują swoje usługi przy parkingach, często wykonując je taniej niż oficjalne szkoły i przedszkola narciarskie. Pamiętajmy, że naszym nadrzędnym celem powinno być zapewnienie uczącemu się dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa, które wynikać będzie bezpośrednio z kwalifikacji instruktora.

Nauka jazdy na nartach – gdzie i z kim?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na to, czy nasze dziecko polubi jazdę na nartach, czy zniechęci się na samym początku, jest właśnie osoba ucząca, czyli instruktor. Wybór instruktora nie jest najłatwiejszy – bo jak właściwie zweryfikować, czy dana osoba będzie odpowiednia dla naszego dziecka?

Większość szkół, w tym również my, jako naferie.pl, dobieramy instruktorów odpowiednio do rodzajów szkolenia. Osoba prowadząca naukę doszkalającą dla dorosłych, charakteryzuje się często innymi cechami osobowości niż instruktor prowadzący zajęcia w narciarskim przedszkolu. A skoro ten artykuł poświęcony jest nauce dzieci – pytajmy lub próbujmy ocenić na stoku, jak wybrany instruktor radzi sobie z dzieciakami, w jaki sposób bawi się z nimi czy jak mocno angażuje się w zajęcia poprzez oferowanie maluchom odpowiednich zabaw.

Pamiętaj, że początkowe etapy nauki to właśnie duża porcja zabawy, używanie śmiesznego, zabawnego nazewnictwa oraz oferowanie dzieciakowi dużo swobody. Cel jest przecież jeden – zaszczepić chęć i pasję u Twojej pociechy! A nauka przez zabawę jest idealną ku temu drogą.

dołącz do nas


newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby dostawać najnowsze informacje o rodzinnych wyjazdach narciarskich, zimowiskach i innych eventach, organizowanych przez naferie.pl

Nasi partnerzy

1-val-di-sole
2-donovaly
3-rusin-ski
4-galen
5-jim
6-zietara
7-tt-line
8-fitness-point
9-kfc
Helly Hansen
REX MEDICA SPORT
dare2be