Zadzwoń do nas: +48 722 223 223

Jak wybrać idealne miejsce na ferie zimowe?

Jak wybrać idealne miejsce na ferie zimowe?

Bez względu na to, gdzie planujecie swoje ferie zimowe – czy są to narty na Słowacji czy narty we Włoszech, zawsze szukacie najlepszego pod wieloma względami miejsca pobytu. W drugim wpisie na blogu, postanowiłem podzielić się z Wami informacjami dotyczącymi tego, w jaki sposób wybieramy hotele, które finalnie trafiają do naszej zimowej oferty.

Zastanawiałeś się kiedyś, co jest najważniejsze podczas wyjazdu narciarskiego? Na co szczególnie zwracasz uwagę, wybierając zorganizowane wyjazdy na narty? W zależności od swoich preferencji, każdy z nas ma własną hierarchię, jednak u większości pojawiają się następujące kryteria:

- dobra infrastruktura narciarska,

- bliska odległość hotelu od stacji,

- wygląd i komfort hotelu,

- dobra kuchnia.

Z pozoru hasła oczywiste, jednak dla nas, jako organizatora, wymagają dużego wysiłku, by zachować między nimi odpowiednie proporcje. Oczywiście, o ile wybór konkretnego regionu jest odrębnym tematem, tak pozostałe kryteria łączą się z jeszcze jednym ważnym czynnikiem, mianowicie ceną. W jaki więc sposób znaleźć miejsce idealne? Ciężko udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi – powiem Ci natomiast, jak robię to ja.

Gdzie pojechać na ferie zimowe?

Na początek, wybieram konkretny region. Kolejno typuję po kilka hoteli w danej kategorii, wspierając się opiniami podróżnych z Tripadvisor. Następnie udaję się do każdego z nich.

Co oceniam na miejscu? Po kilkuletnich doświadczeniach wiem, że każdy właściciel chce pokazać swój hotel z jak najlepszej strony, dlatego, by ocenić go właściwie, trzeba zobaczyć wszystko, co możliwe – pokoje, towarzyszącą mu infrastrukturę, warto również pozwolić zaprosić się na śniadanie lub obiadokolację.

Wybieram tylko i wyłącznie hotele prowadzone przez rodziny – jest to niemal gwarancją najlepszej dbałości o klienta. Po wytypowaniu kilku miejsc, przychodzi czas na warunki cenowe. W tym właśnie miejscu warto zaznaczyć, że hotele położone blisko stoku są zdecydowanie droższe, jednocześnie nie zawsze w poziomie obsługi i komforcie odzwierciedlają żądaną cenę...

Co więc trafia do naszej oferty? Na pewno hotele wyróżniające się świetną kuchnią oraz odpowiednim komfortem, gdzie właściciel oraz obsługa szczególnie dbają o narciarza. Nie zawsze są one położone blisko stacji, jednak dzięki dostępności skibusów oraz wynajętego autobusu, nie jest to absolutnie żadną przeszkodą.

 

dołącz do nas


newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby dostawać najnowsze informacje o rodzinnych wyjazdach narciarskich, zimowiskach i innych eventach, organizowanych przez naferie.pl

Nasi partnerzy

1-val-di-sole
2-donovaly
3-rusin-ski
4-galen
5-jim
6-zietara
7-tt-line
8-fitness-point
9-kfc
Helly Hansen
REX MEDICA SPORT
dare2be