Zadzwoń do nas: +48 722 223 223

5 powodów, dla których warto jeździć na nartach

5 powodów, dla których warto jeździć na nartach

Narciarstwo to sport, który z roku na rok zyskuje na popularności. Polacy coraz bardziej kochają zimowe sporty – coraz częściej decydują się na zimowe wyjazdy, zaopatrując w coraz lepszy, bardziej profesjonalny sprzęt. Nie bez powodu, bowiem narciarstwo to dyscyplina oferująca wiele korzyści. Poznaj 5 powodów, dla których i Ty powinieneś uprawiać je regularnie. Dlaczego warto jeździć na nartach?

Zima wcale nie taka straszna!

,,Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy pruszy...” - prawdę o zimie znają nawet najmłodsze dzieci. Mimo wielu swoich uroków, zima to dość niewdzięczna pora roku – często każe nam marznąć, innym znów razem wracać do domu w przemoczonych butach. Nierzadko wpędza też w zły nastrój.

Zimowa pora, choć mroźna, wcale nie musi wywoływać w nas wyłącznie negatywnych skojarzeń. Zamiast zaszywać się w czterech ścianach i przykrywać grubym kocem, możemy do woli korzystać z jej dobrodziejstw i uroków. Zwłaszcza, gdy obdarza nas obfitym śniegiem. Zimowe szaleństwa na stoku to sposób na niezapomnianą przygodę oraz całe mnóstwo doskonałej zabawy!

Coś dla zdrowia i lepszego samopoczucia

Dlaczego jeszcze warto jeździć na nartach? Nie od dziś wiemy, że ruch ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wzmacnia odporność, poprawia wydolność tlenową organizmu, wspomaga pracę płuc oraz serca. Ruch na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na dotlenienie organizmu, a tym samym sposób na pogodę ducha i świetny wygląd!

Sposób na zgrabną sylwetkę

Narciarstwo to sport, który angażuje niemal wszystkie nasze mięśnie, a dzięki temu pozwala spalać mnóstwo kalorii. Osoba, która regularnie je uprawia, nie musi martwić się ani o kondycję, ani o odpowiednią wagę. Systematyczny wysiłek angażujący wszystkie partie ciała (nóg, pośladków, brzucha, pleców i rąk) sprzyja uzyskaniu i utrzymaniu upragnionej sylwetki. Czy wiesz, że podczas godzinnej jazdy na nartach możesz spalić nawet 500 kcal? Czas na stoku płynie wyjątkowo szybko – pomyśl zatem, jak dużym wydatkiem energetycznym zaowocuje cały dzień spędzony na nartach. To bez wątpienia warte Twojego wysiłku!

Praca nad samodyscypliną

Każdy nowy sport początkowo wydaje się być czymś ciekawym, a pierwsze jego próby są dla nas prawdziwą przygodą i frajdą. Często bywa jednak tak, że w wyniku różnych niepowodzeń (jak na przykład problemy z koordynacją, upadki, obolałe mięśnie), nasz zapał i entuzjazm słabną, a my potrzebujemy dodatkowej zachęty do robienia czegoś, co jeszcze niedawno wymagało od nas jedynie minimalnych chęci.

Nauka jazdy na nartach może być zatem doskonałym treningiem dla naszej osobowości – zwłaszcza samodyscypliny i wytrwałości, które bez wątpienia przydają się także w życiu codziennym.

Nowe znajomości

Dlaczego jeszcze warto jeździć na nartach? Wyjazdy na narty to także możliwość poznania innych sympatyków tego sportu. Narciarstwo jednoczy ludzi, a szaleństwom na stoku zawsze towarzyszy wyjątkowa, niezapomniana atmosfera. Chcesz uczyć się jeździć, ale nie masz z kim? Postaw na szkółkę narciarską – nauka w grupie doda Ci otuchy, otworzy na innych ludzi oraz pozwoli nawiązać nowe, ciekawe znajomości!

To jak, przekonałeś się, że warto? :)

dołącz do nas


newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby dostawać najnowsze informacje o rodzinnych wyjazdach narciarskich, zimowiskach i innych eventach, organizowanych przez naferie.pl

Nasi partnerzy

1-val-di-sole
2-donovaly
3-rusin-ski
4-galen
5-jim
6-zietara
7-tt-line
8-fitness-point
9-kfc
Helly Hansen
REX MEDICA SPORT
dare2be