Zadzwoń do nas: +48 722 223 223

Jak tanio podróżować po Włoszech?

Jak tanio podróżować po Włoszech?

Wakacje we Włoszech nie muszą być drogie – wystarczy odpowiednio się do nich przygotować. Robiąc zakupy w supermarkecie za makaron spaghetti zapłacisz 0,50 euro, a obiad w restauracji dla dwóch osób będzie Cię kosztować od 15 do 60 euro. Po Włoszech opłaca się podróżować własnym autem, ponieważ ceny autobusów są tam wyjątkowo wysokie. Przygotuj się jednak, że za benzynę zapłacisz o 50% więcej niż w Polsce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zaoszczędzić na noclegu we Włoszech to zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

5 powodów dla których powinieneś pojechać do Włoch latem

5 powodów dla których powinieneś pojechać do Włoch latem

Tylko w poprzednim roku Włochy odwiedziło aż 56 milionów turystów z całego świata. Nie bez powodu największą popularnością cieszy się ona zwłaszcza w sezonie wakacyjnym – piękna pogoda sprzyja zarówno kąpielom w morzu, podziwianiu zabytków, zachwycaniu się naturą, jak i delektowaniu pyszną kuchnią na świeżym powietrzu. Nie wiesz gdzie pojechać na tegoroczne wakacje? Poniżej znajdziesz 5 powodów, które sprawią, że zapragniesz spędzić je właśnie we Włoszech!

Urlop z dziećmi we Włoszech – dokąd pojechać?

Urlop z dziećmi we Włoszech – dokąd pojechać?

Planujesz rodzinny urlop we Włoszech? Szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane wakacje z dziećmi? Nie wiesz, który region słonecznej Italii oferuje najciekawsze atrakcje najmłodszym wczasowiczom? Organizacja zagranicznego wypoczynku z pociechą to nie lada wyzwanie. Wielogodzinne zwiedzanie bywa męczące, zabytki szybko się nudzą, a leżenie na plaży to żadna frajda dla dziecka, które nieustannie rozpiera energia. Dlatego, przy wyborze miejsca na idealne wczasy, warto kierować się dostępnymi na miejscu atrakcjami dla najmłodszych. Najciekawsze z nich przedstawiamy w specjalnie przygotowanym poradniku.

Jazda na nartach - z kijkami czy bez?

Jazda na nartach - z kijkami czy bez?

Jeden z częstszych dylematów narciarzy dotyczy kijków narciarskich. Dla jednych to ważny element narciarskiego ekwipunku – dla innych, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych, zbędny balast. Jak to właściwie jest – czy kije się przydają, czy bardziej przeszkadzają? Jeśli jechać na narty, to z kijkami czy bez?

Pierwszy wyjazd na narty - jak ubrać dziecko na stok?

Pierwszy wyjazd na narty - jak ubrać dziecko na stok?

Narty to sport, który uprawiać można już od najmłodszych lat. Im szybciej zarazimy chęcią do jazdy nasze dziecko, tym lepiej. Aktywność na świeżym powietrzu będzie nie tylko sprzyjać rozwojowi młodego organizmu, ale i zapewni mu mnóstwo doskonałej zabawy. Aby jednak dziecko mogło czerpać przyjemność z jazdy, musi być do niej odpowiednio przygotowane. Jak ubrać dziecko na stok, by zadbać o wszystko, co najważniejsze?

Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

Wyjazd na narty może być niezapomnianą przygodą i wyjątkowym doświadczeniem. Nie wystarczy tu jednak sprzyjająca pogoda i dobre warunki na stoku, atrakcyjny ośrodek narciarski, odpowiednio przygotowany sprzęt czy doborowe towarzystwo…

Jak przygotować narty do sezonu? Jak smarować narty?

Jak przygotować narty do sezonu? Jak smarować narty?

O ile jeszcze niedawno planowaliśmy wakacje, tak lada chwila będziemy już organizować wyjazdy na ferie zimowe. Do tych, jak wiadomo, warto przygotować się odpowiednio wcześniej – przede wszystkim z uwagi na sam sprzęt. Jak przygotować narty do sezonu? Jak smarować narty?

5 powodów, dla których warto jeździć na nartach

5 powodów, dla których warto jeździć na nartach

Narciarstwo to sport, który z roku na rok zyskuje na popularności. Polacy coraz bardziej kochają zimowe sporty – coraz częściej decydują się na zimowe wyjazdy, zaopatrując w coraz lepszy, bardziej profesjonalny sprzęt. Nie bez powodu, bowiem narciarstwo to dyscyplina oferująca wiele korzyści. Poznaj 5 powodów, dla których i Ty powinieneś uprawiać je regularnie. Dlaczego warto jeździć na nartach?

Jak chronić oczy na stoku?

Jak chronić oczy na stoku?

Każda, choćby jednodniowa wyprawa na narty, wymaga odpowiedniego przygotowania, a tym samym zgromadzenia niezbędnego sprzętu i ekwipunku. Sporą część uwagi poświęcamy nartom, butom oraz strojowi. Tymczasem są również inne elementy, które zasługują na taką samą uwagę. O czym mowa?

Jak wybrać sprzęt na narty? - cz. II

Jak wybrać sprzęt na narty? - cz. II

W pierwszej części tego tekstu dowiedzieliście się, jak wybierać narty, które stanowią podstawowy element ekwipunku każdego narciarza. W tym tekście dowiecie się natomiast, jakie inne elementy są ważne w wyposażeniu każdego narciarza - począwszy od butów, na kasku skończywszy.

Jak wybrać sprzęt na narty? - cz. I

Jak wybrać sprzęt na narty? - cz. I

Narciarstwo to bez wątpienia jeden ze sportów, których praktykowanie wymaga posiadania odpowiedniego ekwipunku. Mowa przede wszystkim o profesjonalnym sprzęcie i ubiorze, które wpływają nie tylko na komfort narciarza, ale i jego bezpieczeństwo. Jak wybrać sprzęt na narty, by uprawiać ulubiony sport bez obaw o kontuzje, urazy czy nieprzyjemne uczucie dyskomfortu?

Nauka jazdy na nartach – w Polsce czy w Alpach?

Nauka jazdy na nartach – w Polsce czy w Alpach?

Ten artykuł możecie potraktować jako uzupełnienie wcześniejszego, w którym miałem okazję przybliżyć Wam kilka ważnych kwestii związanych z pierwszymi krokami dziecka na nartach.  Mam nadzieję, że pomoże on Wam rozwiać wątpliwości co do wyboru miejsca wyjazdu na narty z dziećmi.

Komu powierzyć szkolenie dziecka w jeździe na nartach?

Komu powierzyć szkolenie dziecka w jeździe na nartach?

Odpowiedź na pytanie ,,komu powierzyć szkolenie dziecka” w kwestii jazdy na nartach, wydaje się w miarę prosta. Dla wielu osób niezwiązanych z narciarstwem, wcale jednak nie musi być tak oczywista. Komu najlepiej powierzyć szkolenie dziecka? Osobie zajmującej się doszkalaniem czy instruktorowi prowadzącemu przedszkole narciarskie?

Na narty z dziećmi, czyli stawiamy pierwsze kroki na stoku

Na narty z dziećmi, czyli stawiamy pierwsze kroki na stoku

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, w jakim wieku Twoje dziecko powinno stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. Zapewne szukałeś też porad dotyczących tego, w jaki sposób najlepiej rozpocząć naukę swojego malucha. Pomogę Ci znaleźć odpowiedzi na te pytania, bazując zarówno na swoich indywidualnych doświadczeniach instruktora, jak i osoby organizującej wyjazdy narciarskie w Alpy.

dołącz do nas


newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby dostawać najnowsze informacje o rodzinnych wyjazdach narciarskich, zimowiskach i innych eventach, organizowanych przez naferie.pl

Nasi partnerzy

1-val-di-sole
2-donovaly
3-rusin-ski
4-galen
5-jim
6-zietara
7-tt-line
8-fitness-point
9-kfc
Helly Hansen
REX MEDICA SPORT
dare2be