+48 722 223 223

Narty z dziećmi w Polsce

W Polsce jest wielu miłośników nart. Często bywa tak, że swoją pasją starają się zarazić bliskich, w tym własne dzieci. Zabierając je na narty po raz pierwszy, należy zdawać sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. Podobną ostrożność trzeba zachowywać nawet w sytuacji, gdzie maluch posiada już pewne doświadczenie i umiejętności. Właściwy wybór miejsca, gdzie wybierzemy się z dziećmi na narty z pewnością pomoże mu je pokochać, zaś zły – przesądzić o tym, że na zawsze je odrzuci. Trudna trasa, stromy wyciąg, a nawet niewłaściwe podejście instruktora – wszystko to negatywnie wpływa na dziecko i znacznie utrudnia naukę.

Pierwszym krokiem do zaszczepienia w dzieciach miłości do nart jest zatem wybór odpowiedniej lokalizacji. Liczy się nie tylko wygląd i poziom trudności trasy, ale również dostępność szkółek i przedszkoli narciarskich. W początkowych etapach, nauka jazdy ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Maluch musi sam chcieć wracać na zajęcia, a jeśli nie sprawiają mu one przyjemności, szybko straci zainteresowanie.

Gdzie na narty z dziećmi

Wybór właściwej szkoły narciarskiej

Zastanawiając się gdzie pojechać z dziećmi na narty należy przede wszystkim ocenić poziom kwalifikacji instruktorów oraz warunki jakie dana instytucja oferuje. Wyznacznikiem poziomu profesjonalizmu i bezpieczeństwa są certyfikaty oraz licencje – informacje o nich są zazwyczaj dostępne na stronie internetowej. Powinniśmy również zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju materiały audiowizualne (zdjęcia, filmy, itp.) pokazujące jak wyglądają kursy. Wybierając szkołę narciarską musimy mieć pewność, że powierzamy je w dobre ręce.

Zdajemy sobie sprawę, że dzieci mają mnóstwo energii i oprócz jazdy na nartach należy zapewnić im całodniową rozrywkę. Z tego powodu, popołudnia są zawsze zapełnione ciekawymi atrakcjami i programami dla młodszych i starszych uczestników – mówi Piotr Ziętara, współwłaściciel szkoły Naferie.pl.

Jeśli wciąż nie wiecie Państwo gdzie pojechać ze swoimi dziećmi na narty, zapoznajcie się z ofertą Naferie.pl. Nasza szkoła to jednak nie tylko narty i snowboard – to również cała masa zróżnicowanych atrakcji dla całej rodziny – w Polsce, we Włoszech oraz na Słowacji.

Gdzie na narty z dziećmi

Sprzęt i ubiór małego narciarza

Ponieważ maluchy szybko rosną inwestycja w nowy sprzęt sportowy nie jest szczególnie opłacalna. Na szczęście cały niezbędny sprzęt (kask, narty, kije, gogle ochronne) można zazwyczaj wypożyczyć na miejscu. Szeroka gama rozmiarów pozwala szybko i bezproblemowo znaleźć odpowiednie akcesoria. Przed dłuższym wyjazdem na narty warto sprawdzić czy tam, gdzie jedziemy z dziećmi funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu.

Kominiarki, kurtki, skarpetki i ocieplane spodnie nie wchodzą w skład wynajmu, ale są to elementy, które prawie każde dziecko posiada na własność.